phone 384 420 434
search

Florbalové turnaje pro školy z celého regionu

Vloženo: 15.03.2024, 13.25 (změněno: 16.03.2024, 18.31)

Začátek března patřil ze sportovního pohledu florbalu. Naše škola ve spolupráci s místním florbalovým oddílem TJ Centropen Dačice uspořádala hned tři turnaje pro žáky z prvního i druhého stupně ze škol z Dačic i z blízkého okolí.

Jako první odehrály svůj turnaj děti z 1. stupně základních škol za účasti ZŠ J. A. Komenského Dačice, ZŠ B. Němcové Dačice a hostů ze ZŠ Staré Město pod Landštejnem, a to v úterý 5. 3. 2024. Zápolilo se ve čtyřech kategoriích, prvňáci a druháci ve společné skupině, třeťáci, čtvrťáci a páťáci pak měli vlastní skupinu za ročník. Naši prvňáčci skončili těsně třetí, když ale srdnatě bojovali s o rok staršími soupeři. Ve všech ostatních kategoriích se dětem z naší školy povedlo zvítězit a za zmínku jistě stojí i výkony čistě holčičího týmu mezi třeťáky. Pochvalu a uznání ale zaslouží pochopitelně všichni účastníci turnaje, ať už navštěvují jakoukoliv základní školu. Celý turnaj probíhal bezproblémově a děti i organizátoři se skvěle bavili.

Hned ve čtvrtek, 7. 3. 2024, proběhl turnaj pro 1. stupeň malotřídních základních škol z okolí Dačic. Celkem v něm zápolilo 13 družstev ze 6 různých základních škol – ZŠ Budeč, ZŠ Staré Hobzí, ZŠ Český Rudolec, ZŠ Staré Město pod Landštejnem, ZŠ Velká Lhota a ZŠ Plavsko. Ve skvělém a napínavém turnaji se podařilo zvítězit týmu ze Starého Města pod Landštejnem, když ve finále o jednu jedinou branku předčil tým z Plavska. Na třetím místě se umístily dívky z Českého Rudolce. Všem účastníkům moc děkujeme za skvělý přístup, fantastické výkony a budeme se těšit zase při další příležitosti.

Starší žáci, resp. žáci z 2. stupně, si na svůj turnaj museli počkat až do úterý 12. 3. 2024. Turnaj byl tentokrát rozdělen do 3 kategorií a zúčastnili se ho žáci a žačky z obou dačických základních škol, dačického gymnázia a také hosté ze Slavonic. V kategorii chlapců ze 6.–7. třídy se podařilo zvítězit sedmákům ze ZŠ B. Němcové, druzí skončili jejich vrstevníci ze ZŠ J. A. Komenského a na třetím místě se umístil tým z Gymnázia Dačice. Velké drama pak nabídly kategorie dívek i starších chlapců. Dívčí turnaj se nakonec podařilo vyhrát družstvu složenému převážně, nikoliv však výhradně z žákyň 9. tříd ZŠ J. A. Komenského, když si po postupu ze skupiny doslova s odřenýma ušima poradily ve finále nejtěsnějším možným rozdílem s deváťačkami ze ZŠ B. Němcové. Třetí místo pak brala děvčata z 8. tříd ZŠ B. Němcové. Zamotané základní skupiny pak nabídl i turnaj chlapců z 8.–9. ročníku. Do finále se probojovaly týmy deváťáků ZŠ J. A. Komenského a ZŠ Slavonice a lépe ho zvládli chlapci z naší školy. Třetí skončil tým z Gymnázia Dačice.

Do florbalových turnajů se dohromady zapojilo 10 škol z Dačic a okolí, přičemž po hřištích se za zmíněné tři dny prohánělo cca 330 dětí. Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem základním školám za účast a všem dětem za skvělé výkony a férový přístup ke všem utkáním. Moc si toho vážíme a těšíme se na další ročník.